Organizacja imprezy z okazji 1 urodzin.

Choć przyjęcia z okazji urodzin rocznego dziecka są przygotowywane szczególnie dla dorosłych, to warto zorganizować atrakcje również dla najmłodszych gości. Jeżeli mamy możliwość, to dobrze by było wynająć jakąś opiekunkę, która będzie zajmowała się maluchami, podczas gdy my zajmiemy się dorosłymi.

9 pomysłów na zajęcia dla najmłodszych

Dla najmłodszych dzieci tak naprawdę wystarczy sporo przedmiotów, którymi będą mogły się zająć podczas przyjęcia, dzieci nie wchodzą jeszcze w interakcje, a bawią się jeden koło drugiego. Przedstawiamy pomysłowe zabawy na roczek dziecka.

  1. Klocki, klocki i jeszcze raz klocki. To jest ponadczasowa zabawka, ona nigdy się nie nudzi. Możemy zainwestować w większe klocki konstrukcyjne. Osoba prowadząca trochę poukłada z nimi, ale dziecko z reguły będzie robiło to samo.
  2. sortery – możemy pożyczyć od znajomych, jeżeli obawiamy się, że jeden będzie za mało. Dzieci lubią wkładać klocki do środka. po czym je wysypywać, potrafią siedzieć nad sorterem nawet kilkanaście minut.
  3. W ogrodzie rozłóżmy przenośny plac zabaw – tunel połączony z namiotem. Mogą być również osobne namioty, do których dzieci będą się chowały z ogromną radością.
  4. Zróbmy kilka butelek sensorycznych, gdy dziecko napotka taką po drodze, to będzie siedziało wpatrzone w nią jak zaczarowane.
  5. Tańce i muzyka. Tu pomocni będą rodzice, każdy weźmie swojego maluszka w obroty, również im należy się trochę ruchu.
  6. Wielka kolorowa chusta jest atrakcyjna dla tych młodszych i nieco starszych. Animator zawsze ma sporo pomysłów z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
  7. A może klaun? Gdy osoba przebrana za klauna przewraca się, śmieje, „przypadkowo” oblewa wodą, to zabawę mają ci mali i ci duzi.
  8. Wężyki, jedzie pociąg z daleka, chyba nie ma osoby, która by nie znała tych zabaw i ich nie lubiła. Pamiętajmy tylko, by to solenizant był niesiony jako pierwszy 🙂
  9. Teraz coś bardziej dla dorosłych. Niech każdy z gości napisze coś dla solenizanta i wrzuci do „kapsuły czasu”, którą wcześniej przygotują rodzice. Mogą się tam znaleźć również jakieś pamiątkowe rzeczy z tego dnia: świeczka urodzinowa, korek od szampana. Wspólne otwarcie nastąpi za 17 lat.. na „osiemnastce” naszego roczniaka.

I choć dzieci uwielbiają zabawy, to potrzebują też chwili wyciszenia. Zadbajmy również o to, by włączyć im jakąś delikatną muzyczkę, albo poczytać wyciszającą książeczkę. Niech te urodziny będą kojarzone również ze spokojem i relaksem.

 

Leave a Comment