Jak zaoszczędzić na paliwie podczas podróży?

Wraz ze zbliżającym się okresem letnim bez wątpienia wielu z Was rozpoczyna planowanie wycieczki samochodowej. Cena benzyny a podróżowanie to jednak już kolejny temat. Zawsze podczas takiej wyprawy myślimy o sposobach oszczędzania paliwa. Oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby trochę oszczędzić na paliwie.

 

Sprawdź ciśnienie w oponach

Utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oponach jest nie tylko bezpieczne, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze na paliwie. Nadmierne lub niedopompowane opony mogą negatywnie wpłynąć na zużycie paliwa, więc przed podróżą upewnij się, że opony mają zalecane przez producenta ciśnienie. Ponieważ ciśnienie w oponach zależy od temperatury, zaleca się sprawdzenie ciśnienie w oponach w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy średnie temperatury są zwykle niższe. Możesz sprawdzić ciśnienie w oponach za pomocą ręcznego miernika opon, który można kupić w większości sklepów samochodowych lub na stacji paliw. Zalecane ciśnienie w oponach jest zwykle wydrukowane po wewnętrznej stronie drzwi kierowcy. Niektóre nowsze modele pojazdów są wyposażone nawet w monitory ciśnienia, które ostrzegają, gdy opony wymagają kontroli ciśnienia.

 

Zrzuć część obciążenia

Podczas gdy walizki i sprzęt są niezbędnym elementem podróży, zrzucenie dodatkowego ciężaru może pomóc w zmniejszeniu zużycia paliwa. Dodanie dodatkowego ciężaru na wierzchu pojazdu również nie jest świetną opcją. Przemyślane pakowanie i zrzucanie zbędnych przedmiotów może pomóc zaoszczędzić pieniądze na paliwie. A jeśli regularnie trzymasz ciężkie przedmioty w bagażniku lub na podłodze samochodu, przed podróżą sprawdź, czy na pewno będziesz ich potrzebować.

 

Porównaj ceny benzyny

Sprawdzenie cen benzyny przed podjechaniem do dystrybutora może pomóc w znalezieniu najlepszej ceny paliwa. Różnica między cenami benzyny różni się w zależności od stacji, a nawet w jednym mieście może się znacznie różnić – a podczas tankowania podczas podróży może się to sumować. Planuj z wyprzedzeniem i oszczędzaj na benzynie, gdy musisz zatankować.

 

Jedź mądrzej i bezpieczniej

Gwałtowne hamowanie, a następnie szybkie nabieranie prędkości niepotrzebnie marnuje paliwo w baku pojazdu. Agresywne zachowania podczas jazdy, takie jak nagłe przyspieszanie i hamowanie, mogą zwiększyć ilość zużytego paliwa. Świadomość otoczenia i czas włączania się świateł może pomóc w szybszym przewidywaniu postojów i ponownego ruszania.

 

Przestań przepełniać zbiornik

Możesz myśleć, że to świetny pomysł, aby tankować aż po korek, ale w rzeczywistości paliwo w przepełnionym zbiorniku może się rozlewać lub wyciekać. Gdy automatyczna dysza się wyłączy, przestań tankować, ponieważ zbiornik jest pełny. Gdy dodajesz więcej paliwa do zbiornika, nadmiar spływa lub wraca do samej pompy, a ty tym samym marnujesz pieniądze na paliwo. Gdy przestaniesz przepełniać zbiornik i odpowiednio go uszczelnisz, zmaksymalizujesz zużycie paliwa przy jednoczesnej redukcji emisji dwutlenku węgla.

Leave a Comment