Jak połączyć pracę z obowiązkami domowymi? Pięć praktycznych porad

Jak połączyć pracę z obowiązkami domowymi?

Ważnym krokiem w kierunku efektywnego zrównoważenia pracy i domu jest umiejętność planowania z wyprzedzeniem i możliwość realizacji swoich planów. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci znaleźć tę równowagę. 5 porad jak połączyć pracę z obowiązkami domowymi

Pięć świetnych i  praktycznych porad

 1. Utwórz harmonogram i listę pilnych i mniej pilnych prac domowych
  Sporządź listę prac domowych, które należy wykonywać codziennie oraz tych, które można wykonywać co tydzień. Stwórz harmonogram i przyklej go do szafki, lodówki lub lustra w łazience, w dowolnym miejscu, z którym codziennie się spotykasz. 
 2. Jeśli jest taka możliwość nie sprzątaj sam
  W swoim harmonogramie przydziel domownikom, jeśli mieszkasz z innymi osobami. Daj wszystkim pracę i być może oferuj niewielkie nagrody jako zachętę. W tym planie każdy z was może mieć z góry ustalone zadania.
 3. Sprzątaj codziennie.
  Spróbuj posprzątać dom po trochu. Nawet gdy rozmawiasz przez telefon , możesz wykorzystać czas na posprzątanie okolicy. To pomaga, bo jeśli dom wygląda dość schludnie, nie ma znaczenia, czy nie był odkurzany przez jakiś czas. Chociaż niektóre prace domowe są niezbędne, inne zadania mogą poczekać. Staraj się nie stresować, starając się zrobić wszystko na raz. Na przykład ustaw określoną liczbę godzin na czyszczenie. Następnie zrób sobie przerwę, przestań sprzątać i skoncentruj się na innych pracach domowych. W ten sposób będziesz mógł codziennie wykonywać i śledzić szereg prac domowych. Zaplanuj wiosenne porządki co kilka miesięcy w weekend, aby pozbyć się bałaganu w domu. 
 4. Zainwestuj w porządne artykuły do sprzątania
  Kup więcej niż jeden zestaw narzędzi do czyszczenia. Możesz też stworzyć kosz do sprzątania, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, na przykład środki czyszczące, chusteczki i szczotki, które pokojówka może przenosić z łazienki do kuchni.
 5. Zaplanuj posiłki oraz zakupy
  Planuj posiłki z wyprzedzeniem, dobrze wykorzystuj zamrażarkę i gotuj wystarczająco dużo na dwa posiłki. Wybierz proste przepisy, które wymagają minimalnego czasu przygotowania i gotowania. Te kroki pomogą Ci wydajniej gotować. Wtedy możesz też robić wystarczające zakupy i nie tracić czasu kiedy czegoś Ci zabraknie. Możesz także stworzyć listę zakupów na podstawie swoich planów posiłków, aby nie marnować zbyt wiele czasu na targu. Jeśli usługa jest dobra, spróbuj zamówić artykuły spożywcze i inne zakupy online i dostarcz je do domu.

 

Leave a Comment