Karol Podowski
adwokat

W swojej praktyce zawodowej zajmuję się zasadniczo kwestiami związanymi z prawem cywilnym, w tym zakresie specjalizuję się w zagadnieniach związanych z obrotem nieruchomościami rolnymi oraz  szeroko pojętym  prawem rolnym [więcej o mnie]

O MNIE

Nazywam się Karol Podowski i jestem absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Po okresie studiów złożyłem egzamin wstępny na aplikację adwokacką, którą odbyłem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Olsztynie, pod patronatem wybitnej specjalistki z zakresu prawa cywilnego oraz rodzinnego i opiekuńczego. Po złożonym egzaminie adwokackim zostałem wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Olsztynie i w tym pięknym mieście prowadzę kancelarię. W związku z rozwojem mojej działalności otworzyłem również kancelarię w Nidzicy - moim rodzinnym mieście. 

To podczas aplikacji pojawiła się u mnie chęć zajmowania się głównie prawem cywilnym. Nie było to czymś naturalnym i oczywistym, bowiem jeszcze w okresie studiów nie było mi po drodze z tą materią. Przyczyny, z powodu których zacząłem zgłębiać tematykę związaną z prawem rolnym są bardzo przyziemne. Otóż mój tata pochodzi z rodziny rolniczej i niemal każde z jego rodzeństwa prowadzi gospodarstwo rolne. W życiu codziennym stykali i nadal spotykają się z kwestiami prawnymi, w których staram się im pomóc.  

Efektem zajmowania się tematyką prawa rolnego jest między innymi ukazanie się na łamach numeru 11/2017 Pisma Adwokatury Polskiej ,,Palestra" artykuł mojego autorstwa pt. "Wpływ nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego na sądowe postępowanie egzekucyjne w ramach egzekucji z nieruchomości rolnych".

Jestem przekonany, że aby było tak jak pisał Jan Kochanowski - wieś była spokojna i wesoła - należy przywiązywać większą wagę do kwestii prawnych związanych z prowadzeniem gospodarstw rolnych.   

Prywatnie, jak przeciętny mężczyzna, jestem miłośnikiem sportu, w szczególności piłki nożnej. Od kilku lat jestem wielkim kibicem Arsenalu Londyn.      

Prawo rolne blog o prawie rolnym blog prawo rolne adwokat Nidzica adwokat Karol Podowski Nidzica